8 דרכים לנשום עם הילדים

כולנו יודעים איך לנשום אולם לא כולנו משתמשים בנשימה בכדי להתמודד עם לחץ וחרדות.

לנשימה יש כוח עצום ואנו צריכים להשתמש בה יותר ברגעים של קושי.

אם נלמד את הילדים דרכים חדשות לנשום, הם יהיו טובים יותר בזה והיו להם יותר כלים להתאים את הנשימה המתאימה לסיטואציה.

להבחין בנשימה זה הכרחי והשלב הראשון בלהיות קשובים לעצמנו.

8 דרכי נשימה לתרגול עם הילדים:

 

נשימת לב ובטן

נשימה טובה לבסיס והבנת הנשימה. שמים יד אחת על הבטן ואת השנייה על החזה. אפשר לבצע את התרגיל בישיבה או שכיבה על הגב. לוקחים כמה נשימות עמוקות פנימה והחוצה דרך האף. מנחים את הילדים לשים לב לתנועות הידיים בכדי להמחיש להם את כניסת ויציאת האוויר.

 

נשימת פרח

מחזיקים את הידיים לפני הפנים או במודרת לוטוס או כאילו שמחזיקים פרח. מבקשים מהילדים לדמיין שהם מחזיקים פרח ריחני ולשאוף פנימה לאט. מבקשים מהם שידמיינו את הריח הנעים שלו ממלא אותם ומרגיע. נושפים החוצה לאט.

 

נשימות ארנב

טוב להתעוררות. יושבים על הברכיים כאשר כפות הידיים על הברכיים. לוקחים שלוש שאיפות מהירות מהאף ונשיפה ארוכה וחדה. עושים זאת רק פעמיים – שלוש.

 

נשימת כדור

כדור הוברמן מראה לילדים מבחינה וויזואלית את אלמנט ההתרחבות וההצטמצמות שמתרחש בשאיפה ונשיפה. ניתן לתת לילד כדור או להראות לו באמצעות האצבעות כיצד לדמות כדור. בשאיפה פותחים את הכדור / אצבעות ובנשיפה סוגרים את הכדור / אצבעות.

 

נשימת כיבוי נרות

דרך נהדרת להירגע שמתוסכלים או מרוגזים. מרימים יד עם 5 אצבעות מורמות ומדמיינים שהם נרות על עוגה. שואפים פנימה באטיות ונושפים לאט ומכבים כל אחת מהנרות באטיות. כל פעם שמכבים נר, מקפלים את האצבע. אם לילד קשה מאוד להתרכז אז ניתן לעזור ולשים מולו את האצבעות שלנו.

 

נשימת בלון

מניחים את שתי הידיים על הלב. לוקחים שאיפה פנימה. בנשיפה החוצה מדמיינים שמנפחים בלון ומתחילים להרחיק את הידיים מהגוף בצורת כדור רחב. כמה שיכולים. בשאיפה מחזירים את הידיים לאט לכיוון הלב.

 

מעקב יד

שיטה נהדרת להרגעות בכיתה או בבית. אפשר לקחת דף ולצייר עליו את קווי המתאר של כף היד שיהיה זמין כל פעם שנצטרך. הילד יכול להניח את כף היד על ציור היד ולעקוב אחר קווי המתאר או לעקוב אחר קווי המתאר ללא הציור. בשאיפות עולים למעלה ובנשיפות למטה. אפשר לבקש לעקוב אחר שתי כפות הידיים בשביל פעילות חוצה קו אמצע גוף.

 

נשימת הר געש

טוב לשחרור פרצי אנרגיה. אפשר להתחיל מכריעה או עמידת אלה (רגליים בפיסוק וברכיים מכופפות). לוקחים שאיפה גדולה ואטית פנימה בזמן שמשפשפים את כפות הידיים. מחזיקים את האוויר בפנים ולאחר ספירת 3 משחררים את כל האנרגיה בזינוק מעלה עם הנפת ידיים.

 

אני מקווה שתוכלו ליישם את הנשימות עם הילדים שלכם 🙂

 

 

[contact-form-7 id="339" title="שורת צור קשר פרטיים"]

 

 

אהבתם? שתפו עם החברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב skype
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email