דמיון מודרך – הטירה הקסומה

ילדים משתמשים בדמיון שלהם מרגע היוולדם, אולם נוטים לאבד אותו ככל שמתבגרים. ילדים מספרים לעצמם סיפורי אגדות כשמשחקים בדמויות צעצוע, ממציאים לעצמם חברים דמיוניים שחולקים עימם סודות והדמיון עוזר להם למצוא פתרונות לבעיות יום יומיות שבהם נתקלים (למשל, כיצד מחליטים איזה מבין מעדני היוגורט נקנה).

כמבוגרים, אנו נוטים לנעול את הדמיון ומשתמשים בו ברגעים מתוזמנים כגון "ישיבות BRAINSTORMING".

דמיון מודרך מאפשר לנו לטפח ולעודד את השימוש בדמיון ע"י הילדים.

ההדרכה הבאה מתאימה כסיפור לפני השינה:

"בוא נצא למסע קסום בדמיון שלנו. עצום את העיניים ואפשר לגוף שלך להירגע. תרגיש את הגוף שלך שלוו והנשימות אטיות ונינוחות. דמיין שמצאת שטיח מעופף. השטיח כל כך צבעוני בצבעי כחול, סגול וירוק. במרכז שלו יש כוכב זהב עם נצנצים סביבו. אתה מרגיש שמחה כשאתה רואה את השטיח ומחליט לשבת עליו. כשאתה יושב תעביר את היד על השטיח ותרגיש את המרקם הנעים שלו. אתה מתחיל להרגיש שהשטיח מתרומם ועולה לכיוון השמיים הכחולים. הרוח הנעימה מלטפת את החיוך שלך. אתה מסתכל למטה. האם אתה רואה את העצים? את השדות והיערות שלמטה?

תדמיין שאתה מתעופף ברכות של השטיח לאורך השמיים. תרגיש כמה נעים ורגוע כאן. אתה מרגיש את הרוח הנעימה ואת קרני השמש החמימות. השטיח עף לאן שאתה תגיד לו. תכוון אותו ימינה ושמאלה, תרגיש את התחושה של הביטחון והתנועה. אתם עוברים עננים לבנים ועפים ברוח. אתה יכול למתוח יד ולהרגיש את תחושת העננים הצמריים הנעימה. אתה מסתכל למטה ורואה טירה לבנה ויפה. תראה את הצריחים של הטירה, את החלונות הרבים שיש לה והדלתות הענקיות. אתה מחליט להתקרב ולנחות ליד הטירה.

ככל שאתה מנמיך לכיוון הדשא מול הטירה, אתה נהיה רגוע יותר ויותר. אתה מרגיש שאתה מכיר את הטירה. השטיח נוחת על הדשא מול השער הענק ואתה ניגש את הדלת. השער הענק נפתח לפניך ואתה נכנס פנימה. מולך חדר ענק ומוהר שמזמין אותך להיכנס. אתה שומע ברקע רעש של אח עם אש בוערת. החדר חמים ונעים. החדר בצורת עיגול ומסביב אתה רואה המון דלתות וכל דלת בצבע ומראה אחר. אתה מרגיש את הסקרנות גוברת בך ואתה מתמלא באושר ושמחה. כל כך הרבה דלתות לפתוח ולחקור.

אתה ניגש לאחת הדלתות. באיזה צבע היא? איך היא נראית? אתה פותח אותה ומגלה חדר עם שטיח צמר בצבע תכלת ועליו מיטה ענקית מלאת כריות נעימות. אתה מתיישב על המיטה ופשוט נשכב אחורנית ונמס לתוך הכריות. אתה לא חושב על שום דבר אחר מלבד תחושת הכריות וכמה נעים ושלוו לך במיטה הענקית והנעימה. אתה מרגיש שזהו מקום מיוחד והוא רק שלך. אתה מרגיש את כל הדאגות עוזבות את הגוף שלך ותחושת רוגע שוטפת אותך. אתה מתבונן מהחלון בחדר של הטירה ורואה את הכוכבים נוצצים בשמים. הכוכבים נראים לך כמו יהלומים בוהקים. אתה מרגיש את הדחף למתוח את היד ולנגוע בכוכבים. בוא תנסה את זה.מי יודע מה יכול לקרות בטירה קסומה. אתה שולח את היד ופתאום אתה מגלה שאתה נוגע בכוכבים. תבחר כוכב ושלוף אותו מהשמיים, זה בסדר. אתה מתבונן עליו, ורואה שהשם שלך רשום עליו. הכוכב הזה בא להזכיר לך שאתה יכול לבחור לראות את הקסם והפלא שבדברים ואפילו לנגוע בכוכבים. תחושה של אושר מציפה אותך.

מעכשיו זוהי הטירה שלך. המקום שלך של שלווה ורוגע ואתה יכול להגיע אליה מתי שרק תרצה ע"י הדמיון שלך. בכל פעם שתרגיש את הצורך תוכל לחזור לכאן לנוח במיטה או לפתוח דלת אחרת ולראות אילו הפתעות יש מאחוריה. אתה רק צריך לזמן את השטיח שלך ולעוף אל הטירה.

כרגע אתה יכול להמשיך לנוח במיטה או ללכת לחקור חדר אחר. ברגע שתרצה לחזור, השטיח ממתין לך בחוץ לקחת אותך חזרה הביתה.

כשתתעורר תרגיש שמח, מלא רעיונות ומחשבות יצירתיות, שלוו ורגוע ומוכן לקבל את היום"

אהבתם? שתפו עם החברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב skype
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email